שיחה אינטימית בין גלית גוטמן לדנה ספקטור

שיחה אינטימית בין גלית גוטמן לדנה ספקטור

12.03.2019

 כל אישה צריכה לפעמים להצית גפרור וליצור דרמה

דנה ספקטור - עיתונאית וכותבת תל אביבית

כולנו יודעות שתמונה אחת שווה אלף מילים, אבל יש כאלה שמשפט אחד שלהן אוכל אלף תמונות בלי מלח. וזו בדיוק הכותבת המפולפלת דנה ספקטור - שכבר שנים עושה קריירה מלא לפחד להגיד (או בעצם, לכתוב) מה שבא לה ולבטא בחריפות מדויקת את הקול הייחודי והאינטליגנטי שלה. כיאה למישהי שמקדישה את חייה לכתיבה, ברור שיש ספר אי שם ברשימת החלומות שהיא עוד רוצה להגשים: "אני רוצה לכתוב ספר אבל זה לא כל כך מצליח בינתיים. אני רוצה פעם אחת להרגיש מה זאת הצלחה, רוצה לעוף על עצמי, להרגיש שאני מלאת כוח ושאני מהממת".

מה סוד הכח שלך?

ספקטור מעידה על עצמה היא יודעת לשאוב כוח מהיצירתיות שלה ומהאיזון שהיא מקפידה לשמור עליו, ויש לה עצה יצירתית ומאוזנת למי שלוקחת הכל ברצינות: "אני טורחת לעשות משהו אחד שובב, לא הגיוני ואידיוטי ביום. להפתיע את עצמך, לא לפחד ולהיות שובבה - זו התמצית הכיפית של החיים".

ומה עושה לך טוב?

"ריח של קפה טחון משמח אותי, אבל גם הריח של כפות הרגליים של הכלבה שלי. היא מצחינה בצורה כל כך מענגת, היא פשוט מסריחה ברמות מקסימות". ברשימת ה"דברים שעושים לדנה ספקטור טוב" אפשר למצוא גם ספרים, סדרה חדשה בנטפליקס, שמיכה חשמלית, וגם סתם רגעים קטנים ופשוטים - כמו כף רגל על החול בים. וגם הבת שלה ובן הזוג רן שריג, כמובן.

מה המסר שלך לנשים?

"אנחנו צריכות לצחוק הרבה ולהשתעשע עם החיים, לקפוץ לתוך הלא נודע. אלה קפיצות באנג'י קטנות, ואז את לא צריכה לקפוץ אחר כך באנג'י באוסטרליה". הכותבת המוכשרת גם ממליצה להפסיק להיטפל לפרטים הקטנים שיכולים להוציא אותנו מדעתנו. מבחינתה, תסתכלו על הקנקן בשלמותו, תתמקדו במסגרת, וככה תצילו את עצמכן מחיי אומללות: "אנחנו מתעסקות במרפקים שלנו, בשיער, בעור, בציפורניים… הפרטים גומרים אותנו. גומרים! לאלהתעסק בפרטים. אני נגד. אז המרפקים שלי מחוספסים, סו וואט?!"

להפסיק להיטפל  לפרטים הקטנים שיכולים להוציא אותנו מדעתנו