שיחה אינטימית בין גלית גוטמן וננה שרייר

שיחה אינטימית בין גלית גוטמן וננה שרייר

27.03.2019

מתי בפעם האחרונה פגשתם מסעדנית תל אביבית שחושבת שאנחנו מגזימים עם ההתלהבות שלנו מאוכל, מתרגשת מקולורבי שהפך לכרובית, מעריצה את הלן קלר ורותמת את הפחד לייצור אנרגיה ועשייה , קבלו את ננה שרייר.

המסעדנית הצבעונית החליטה לאחרונה, בצעד אמיץ, לקחת הפסקה מהחיים עצמם. היא יצאה למסע גילוי עצמי שהתחיל עם סגירת מסעדת "ננוצ'קה" האייקונית בתל אביב, והמשיך עם מעבר לגליל השקט וטיולים בכל העולם. "אני מגשימה את החלום שלי, לקחתי שבתון מהמסעדה, מהרשתות החברתיות, מהכול. אני חוקרת ומתנסה בדברים אחרים, לומדת כתיבה, משתתפת בסדנאות שונות, ועושה את כל מה שלא הספקתי עד עכשיו".


אז מה עושים עם הזמן הפנוי? 

בין היתר מגיעים לתובנות חשובות על החיים: "הדבר הכי בטוח שיש לנו זה המוות. אז זה אומר שאנחנו יכולים תמיד להעיז לעשות יותר דברים ואין מה לפחד, כי הרע ביותר בעצם כבר בטוח". לפי שרייר, סוד הכוח שלה הוא שהיא יודעת איך לרתום את הפחד לטובתה: "אם את משתמשת בו בתור אנרגיה ודווקא גורמת לו להפעיל אותך, אז הוא מצית אותך לעשייה".

"לא צריך לחכות יותר מדי לדברים גדולים, צריך להפיק את המקסימום מהרגעים הקטנים ולהנות מהם", : "גדלה לי כרובית בעציץ אחרי שחשבתי שזה קולורבי. לא ידעתי שדבר כזה יכול כל כך לשמח ולרגש אותי! היא מוסיפה ומשתפת שהיא משתדלת לפנק את עצמה בכל יום. "אם זה בקצת מדיטציה, בהתבוננות, במפגש עם חברים, או סתם לקרוא כמה עמודים למען מחשבה והרהור".


מי ההשראה שלך?

אותה היא שואבת בעיקר מסבתא, שתמיד מצאה משהו חיובי להגיד וידעה "לעשות חגיגה מכל מאפה קטן". אבל גם תמרה העובדת החרוצה שליוותה אותה 18 שנה הותירה אצלה חותם עם היכולת לעבוד קשה שנים ארוכות בשתי עבודות, ועדיין להתייחס לכל יום כאילו הוא מתנה.

חיבור לעולם האופנה

"אני אוהבת אופנה, אני אוהבת להתלבש, אני אוהבת בגדים ושילובים וצבע. הפריט הכי יקר אצלי זו חולצה של אמא שלי שנפטרה כשהייתי בת שנתיים - ואז באמת עשו בגדים כנראה מדהימים, כי עד היום היא נראית ממש כמו חדשה". 

מה המסר שלך לנשים?

"להתחבר יותר לעולם ולאנשים אחרים, ולהבין שאת חלק ממרקם מאוד גדול. זה משהו שנותן גם צניעות וגם ביטחון. אנחנו צריכות להאמין שאנחנו יכולות תמיד להעיז לעשות יותר דברים".