שיחה אינטימית בין גלית גוטמן ונופר איילון

שיחה אינטימית בין גלית גוטמן ונופר איילון

25.06.2019


איילון נופר - יזמית ויוצרת

כדי לעשות מהפכים, להוביל, להגשים חלומות שאף אחד לא חלם לפני ולהפוך להצלחה בינלאומית כנראה צריך להיות דמות נדירה בנוף. למזלה של אילון נופר, מייסדת "מיומנה" והאישה עם הכי הרבה גוד וייבס, היא בדיוק כזו. "אני גם הכוריאוגרפית, גם הבמאית, גם הכותבת, גם כותבת המוזיקה, גם מעצבת התאורה. תמיד אני עושה הכול". אבל מבחינתה, גם כשהיא עושה הכול, היא יכולה לעשות אפילו עוד קצת, וזה כולל גם לעבוד על עצמה: "החלום הוא באמת פשוט לתת לעצמי עוד ועוד ועוד, לשבור את כל התבניות שיש, ואם יש עוד טיפה של קונבנציונלית - לפורר גם את זה".

אז מה סוד הכוח שלך?

"היכולת לקבל את החסרונות והמגבלות שלי. הן מתקבלות אצלי ביותר חן ואהבה מול עצמי. אני גם מקשיבה ללב שלי קודם כל, ואם מתעורר רצון לעשות משהו - אז אני אומרת 'כן', גם אם אין לי מושג איך לעשות את זה. ואני אקפוץ למים ואתן לעצמי פשוט לצוף וללמוד כמה שיותר מהר".  חוץ מזה, אילון מבינה שמקור הכוח הכי גדול שלה הוא "פשוט האהבה לחיים. בשנייה שאני בוחרת בשמחת החיים - היא מתגייסת מיד".

מה עושה לך טוב?

מאוד לא מפתיע לגלות שכל מיני דרכים להזיז את הגוף מופיעים ברשימת הדברים שאילון עושה כדי להרגיש טוב: "אימון פונקציונלי, הליכות, פילאטיס, ואני שוחה ורוקדת".

אבל אילון מדגישה שלא רק רשימת תחביבים ופעילויות משפיעה על מה יכול לעשות טוב: "אני קשובה לעצמי יותר מהכול, ואם יש לי צורך במנוחה, אני אנוח, אם אני צריכה אמבטיה או מים, אני מקשיבה לזה. לפנק את עצמי זה גם להישאר במיטה עוד שעה ולקרוא ספר, לעשות מדיטציה, ללכת לטיול, לראות שקיעה... אבל בשבילי זה לא פינוק - ככה החיים צריכים להיראות".

אילו נשים מעוררות בך השראה?

"הדמות הנשית הכי משמעותית היא by far אימא שלי. היא בן אדם יוצא דופן, ואני רואה הרבה ממנה בתוכי. היא כל כך נאמנה לעצמה שזה נתן השראה לכולנו - כי כולנו יצאנו ככה. היא יושבת בבית ותוך שנייה נוצר איזה קסם".


מה המסר שלך לנשים?

"בעידן הזה אנחנו רק מתחילות לגלות מה זה הכוח הנשי. צריך לתת לזה מקום, ולטאטא החוצה את כל ההתניות, כדי שהבנות החדשות יצמחו ויהיו עוד יותר חופשיות. נשים צריכות להיות חופשיות  מלהיות גם וגם וגם. שיהיו מה שהן רוצות".